Jedź bezpiecznie logo akcji

bezpłatne badanie stanu płynu hamulcowego

W dniach 18.10–30.11.2016 r.
Organika i Euromaster zapraszają wszystkich kierowców na bezpłatne badanie stanu płynu hamulcowego.

Czym jest akcja "Jedź bezpiecznie"

Akcja organizowana jest już po raz czwarty przez firmę Organika. 2 raz przy współudziale firmy Euromaster.
Badanie stanu płynu hamulcowego w ramach akcji Jedź Bezpiecznie jest całkowicie darmowe i trwa zaledwie trzy minuty. To chwila, a może mieć olbrzymie znaczenie dla bezpieczeństwa kierowcy, pasażerów oraz innych użytkowników drogi.

tylko 3 minuty za darmo

Co otrzymają uczestnicy badania

Kierowcy, którzy zdecydują się na darmowe badanie otrzymają jego wyniki, a także materiały informacyjne, dzięki którym dowiedzą się, za co odpowiada płyn hamulcowy oraz jakie ich parametry są kluczowe dla bezpieczeństwa pojazdu. To pozwoli zyskać niezwykle cenną wiedzę i dokonywać świadomych wyborów, które pozostaną nie bez znaczenia dla pewności podczas jazdy.

Kiedy należy wymienić płyn hamulcowy

Wymianę płynu hamulcowego zaleca się co 2 – 3 lata lub każdorazowo po przejechaniu 40.000 km. Niestety wielu – zarówno kierowców, jak i co gorsza mechaników – nie jest tego świadomych podobnie jak i tego, że dla bezpieczeństwa na drodze istotna jest sama jakość płynów, przejawiająca się w ich określonych parametrach technicznych.

Partner Akcji Michał Kościuszko

Badania dotyczące eksploatacji płynu hamulcowego

Aspekt edukacyjny akcji „Jedź Bezpiecznie” jest niezmiernie istotny, ponieważ z badań przeprowadzonych przez Organika S.A. wynika, że aż 72% kierowców nie wie, jaką rolę w układzie hamowania pełni płyn hamulcowy. Analizy wskazują też, że przynajmniej co czwarty pojazd poruszający się po polskich drogach kwalifikuje się do natychmiastowej wymiany płynu w układzie hamulcowym. Statystykite przerażają, gdy uświadomimy sobie, że każdy taki samochód z niesprawnymi hamulcami może być przyczyną tragicznego w skutkach wypadku, w którym narażone jest zdrowie i życie każdego użytkownika drogi.

Sieć serwisów Euromaster towarzyszy akcji Jedź Bezpiecznie przede wszystkim dlatego, że dbamy o bezpieczeństwo wszystkich kierowców. Kierowcy pamiętają o zbliżającej się zimie i dbają o zmianę opon. Zarazem niewielu z nich pamięta o tym, co w niemniejszym stopniu stoi za ich bezpieczeństwem na drodze: o płynie hamulcowym – akcja Jedź Bezpiecznie ma szansę to zmienić.

pobierz regulamin