Znajdź i kup oponę

(?)
(?)
naprawa_opon_page_image
Naprawa opon

Naprawa opon

Specjalista Euromaster oceni czy Twoją oponę da się jeszcze naprawić

Naprawa opony jest możliwa w wielu przypadkach (najczęściej zdarza się, że doszło do uszkodzenia czoła bieżnika), warto więc zwrócić się do specjalisty o odpowiednich kompetencjach, który po oględzinach uszkodzenia zdecyduje, co z daną oponą można dalej zrobić.

Sprawdźmy czy Twoją oponę można naprawić

dot.png

Naprawa opony to coś więcej, niż zwykła czynność serwisowa. Jest to istotna operacja techniczna, która powinna pozwolić ruszyć w dalszą drogę bez ryzyka i problemów. Dlatego w Euromaster w pierwszej kolejności oceniamy, czy istnieje możliwość naprawy opony. Wynika to z faktu, że niektóre typy uszkodzeń, np. przecięcie boku, całkowicie dyskwalifikują oponę i nie powinna być ona więcej pod żadnym pozorem używana.

Jeśli Twoja opona została uszkodzona, możemy ją naprawić jeżeli

  1. Nie jechałeś na oponie gdy zeszło z niej powietrze
  2. Uszkodzenie dotyczy tylko części bieżnika (uszkodzenia boku opony dyskfalifikują oponę) i/lub
  3. Wielkość uszkodzenia jest nie większa niż ¼"

Jeśli potrzebujesz pomocy w sprawdzeniu opony doradzimy Ci w naszym poradniku -> click here.

Jeśli złapałeś gumę, pokażemy Ci jak zmienić oponę. 

Jak wygląda naprawa opon

dot.png

 

Główne etapy naprawy obejmują wyczyszczenie opony i dokładne oględziny uszkodzenia, przygotowanie uszkodzonego miejsca do dalszych prac (np. frezowanie otworu), oczyszczenie miejsca uszkodzenia preparatem chemicznym lub szorstkowaniem, założenie elementu uszczelniającego (np. łaty, grzybka itp.) i sprawdzenie koła pod ciśnieniem.

 

 

Jak prawidłowo naprawić oponę?

Łatka - Tak. Kołek - Nie.

Właściwym sposobem naprawienia opony jest załatanie jej od wewnątrz i wypełnienie dziury przebicia. Nie kołkuj swojej opony. Nigdy. Kołkowanie nie wymaga ściągania opony z koła. Kołek jest po prostu wkładany do przebitego obszaru, przez to jest to zawodna metoda. Domagaj się pełnej kontroli i poproś serwisanta o zewnętrzne jak i wewnętrznie sprawdzenie opony.