Znajdź i kup oponę

(?)
(?)
mycie_auta_zima_page_image
Mycie auta w czasie zimy

Mycie auta w czasie zimy

Radzimy czy warto myć auto w czasie zimy

Właściwe dbanie o samochód podczas zimy zapewnia nam nie tylko bezpieczeństwo, ale także oszczędza nasz czas i nerwy.

Poza zadbaniem o sprawny akumulator, dobre wycieraczki, płyny eksploatacyjne, warto również odpowiednio dbać o karoserię oraz o podwozie samochodu zimą.

Spore grono kierowców przekonane jest, iż mycie samochodu zimą szkodzi  - to błąd. Sól i piasek, którymi zimą posypywane są oblodzone drogi szkodzi naszemu samochodowi bardziej niż może się wydawać.  Nieusuwane osady z soli i błota pośniegowego szybko wchodzą w reakcję z lakierem, co powoduje, że miejsca nawet tych najmniejszych uszkodzeń zaczynają rdzewieć. Dlatego też mycie auta zimą jest wręcz wskazane.

Trudno sobie wyobrazić mycie samochodu w mroźne dni w myjni bezdotykowej, ponieważ nie ma możliwości osuszenia samochodu. Następstwem wyjazdu z takiej myjni w mroźny dzień będą zamarznięte zamki i uszczelki, nie wspominając już o cienkiej powłoce lodu na całym nadwoziu… Kilkuminutowy taniec z lancą podczas mrozu też nie należy do najprzyjemniejszych.

W okresie zimowym polecamy więc regularne korzystanie z myjni ręcznej, gdzie w ciepłej hali samochód zostanie dokładnie oczyszczony z wszelkich osadów oraz zabrudzeń (również z udziałem wysokociśnieniowych urządzeń myjących), zabezpieczony woskiem, a na koniec ręcznie wysuszony.  Właściwym krokiem jest również mycie i konserwacja podwozia.

Ważna jest też dbałość o wnętrze pojazdu – wyczyszczone i zaimpregnowane dywaniki będą nam na pewno dłużej służyć. Jedną z wielu istotnych kwestii są też szyby, lampy, a także lusterka, których czystość ma duży wpływ na bezpieczeństwo nasze, jak również innych użytkowników drogi, którzy mają z nami do czynienia.

Ceny ręcznego mycia pojazdu zaczynają się od 30 zł (mycie zewnętrzne samochodu osobowego) . Mycie komplet (mycie zewnętrzne + sprzątanie wnętrza) z woskiem na gorąco to koszt ok. 90 zł, natomiast mycie komplet z nałożeniem wosku ręcznego (szczególnie polecane właśnie zimą) to koszt ok. 120-140 zł.