Znajdź i kup oponę

(?)
(?)
felgi_alcar (1)
Jak dbać o felgi

Jak dbać o felgi

właściwa pielęgnacja oraz szybkie triki

Nieważne czy grafitowa, antracytowa, srebrna, prosta pięcioramienna, imponująca dwudziestocalowa, czy skromna „piętnastka”, ale ważne żeby obręcze były przede wszystkim czyste, zadbane i wypolerowane. Firma ALCAR, wiodący w Europie dostawca felg aluminiowych na rynek wtórny, przygotowała kilka cennych wskazówek jak właściwe pielęgnować felgi aluminiowe w szybki i prosty sposób.

Niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych na felgi

Mieszanina kurzu, brudu drogowego oraz osadzającego się pyłu hamulcowego to tylko jedne z nielicznych czynników środowiskowych, które mają istotny wpływ na żywotność naszych felg aluminiowych. Zwłaszcza pyłki i brud pozostały po klockach hamulcowych, który pokrywa obręcze nieeleganckim czarnym nalotem i dosłownie spala się na warstwie lakieru. Pomimo faktu, iż felgi ALCAR mają trzy warstwy zapewniające im optymalną ochronę – uparty i dokuczliwy brud nie odpuszcza i czasem zdarza się, że nawet po przejechanych kliku kilometrach, na świeżo umytych obręczach pojawia się nieestetyczny nalot. Mamy nadzieję, że garść wskazówek, które przygotowaliśmy specjalnie dla miłośników błyszczących i wypolerowanych felg aluminiowych sprawi, że będziesz się cieszyć urokami wiosny i nadchodzącego lata w olśniewającym blaskiem stylu. Zapraszamy na szybki kurs efektywnego czyszczenia felg aluminiowych!

Szybkie triki, jak przygotować się do pielęgnacji felg

Euromaster poleca-felgi-alcar.jpg
  •  
  • Nigdy nie używaj gąbki z szorstką powierzchnią lub ostrych przedmiotów do usuwania uporczywych zabrudzeń
  • Nigdy nie używaj środków czyszczących do felg, które zawierają kwasy, ponieważ mogą one uszkodzić zarówno powierzchnię, jak i farbę
  • Najlepiej jest, aby na wstępie porządnie namoczyć przednie felgi, gdyż zazwyczaj to na przodzie znajduje się więcej brudu, a następnie rozpocząć właściwy proces usuwania brudu od tylnych kół.

Ogólne wskazówki i zalecenia

felgi_alcar (3).jpg

Poniższe wskazówki dotyczące właściwej pielęgnacji felg aluminiowych odnoszą się zasadniczo do wszystkich produktów do czyszczenia obręczy, dostępnych w dowolnym dobrze zaopatrzonym specjalistycznym sklepie. Przypominamy również, że każdy środek do czyszczenia obręczy wymaga odpowiedniego stosowania, zgodnie z zaleceniami producenta! Wszystko jasne? No to zaczynamy:

  1. Najpierw nałóż preparat przeznaczony do czyszczenia felg zgodnie z instrukcją producenta.
  2. Usuń gruboziarnisty brud, taki jak błoto, piasek, czy ziemia za pomocą myjki wysokociśnieniowej. Pamiętaj, aby zachować odpowiednią odległość minimum 40-50 cm podczas wykonywania tej czynności!
  3. Użyj odpowiedniej gąbki, szmatki lub specjalnej szczotki do czyszczenia felg, aby usunąć uporczywe zabrudzenia, szczególnie w trudno dostępnych miejscach, takich jak załamania ramion, bądź krawędzie.
  4. Wypłucz felgi czystą wodą, aby przywrócić im blask.
  5. Aby uniknąć smug i plam po wodzie, wysusz i wypoleruj powierzchnię felg miękką i delikatną ściereczką.
  6. Po takim czyszczeniu, które zostało przeprowadzone w prawidłowy i zalecany sposób, szybkie mycie - co oznacza gąbkę nasączoną odpowiednim szamponem samochodowym - zwykle wystarcza na następne kilka razy.

felgi_alcar (2).jpg

Ekspert ALCAR zaleca:

Nakładanie warstwy wosku na obręcze przyczynia się do zapobiegania osiadaniu brudu i pyłu, a także zapewnia dodatkowy połysk felgom aluminiowym. Co więcej, oprócz pożądanego blasku, taki zabieg zadba o prawidłowe uszczelnienie oczyszczonej powierzchni i zapewni dodatkową ochronę.