BFGoodrich
Opona BFGoodrich Urban Terrain T/A

BFGOODRICH Urban Terrain T/A

Bezpieczeństwo
Test NC
Komfort
Test NC
Ekonomia
Test NC

Funkcje opony

 

BFGoodrich Urban Terrain T/A – nowa opona miejska do aut SUV i crossover

 


 
  • Wytrzymałość: pokonuj bez obaw miejskie przeszkody
    Karkas zbudowany z kordu o zwiększonej o 20%* wytrzymałości sprosta doskonale sprawdza się w mieście.
  • Trakcja: jedź tam, gdzie chcesz, zimą i latem
    Ta wszechstronna opona (90% droga, 10% teren) zapewnia znakomitą przyczepność na wszystkich rodzajach nawierzchni. Wzdłużne rowki skutecznie odprowadzają wodę, redukując ryzyko aquaplaningu. Bieżnik z licznymi lamelami i poprzecznymi rowkami gwarantują bardzo dobrą przyczepność na śniegu. BFGoodrich Urban Terrain T/A to opona całoroczna z oznaczeniem 3PMSF.
  • Trwałość bieżnika : przyjemność jazdy przez wiele, wiele kilometrów...
    Asymetryczna rzeźba bieżnika powoduje jego równomierne zużywanie się oraz długie przebiegi opony. Głęboka rzeźba bieżnika gwarantuje z kolei trwałość.

 


 

BFGoodrich Urban Terrain T/A to nowa na rynku opona przeznaczona do samochodów typu SUV oraz miejskich crossoverów. Doświadczenie BFGoodrich w obszarze off-road pozwoliło stworzyć opony, które zapewniają kierowcom bezpieczeństwo w mieście i w trasie na wszystkich typach nawierzchni. BFGoodrich Urban Terrain to opona całoroczna z oznaczeniem zimowym 3PMSF.

 

Nową oponę charakteryzują szerokie kanały poprzeczne bieżnika, które skutecznie odprowadzają wodę na mokrych nawierzchniach. Ponadto BFGoodrich Urban Terrain T/A posiada wyraźnie krzyżujące się kanały bieżnika zapewniające dobrą trakcję na śniegu, błocie oraz zmrożonych drogach. Dzięki temu opona jest dostosowana do jazdy zimą - potwierdzają to oznaczenia umieszczone na boku opony, takie jak płatek śniegu na tle góry (3PMSF - 3-Peak-Mountain with Snow Flake) oraz M+S (Mud & Snow).

 

BFGoodrich Urban Terrain T/A posiada charakterystykę w 90% przeznaczoną do jazdy po szosie, zaś w 10% - w terenie, ponieważ zapewnia optymalną przyczepność na różnorodnych nawierzchniach. Dwuwarstwowy karkas sprawia, że opona bez problemu radzi sobie z przeszkodami w mieście, takimi jak krawężniki czy wyboje. Dodatkowo duża głębokość bieżnika przedłuża życie opony, zaś jego asymetryczny wzór zapewnia równomierne zużywanie się ogumienia.
BFGoodrich Urban Terrain T/A to opona dostępna w 18 rozmiarach wyłącznie na rynku europejskim. Jest ona rekomendowana do najpopularniejszych modeli samochodów typu SUV i crossover, takich jak: Dacia Duster, Hyundai iX35, Kia Sportage, Opel Mokka, Nissan Qashqai, Suzuki Vitara, Range Rover, Ford Kuga, Jeep Cherokee, Volkswagen Touareg czy Tiguan.

Lista opon

Żadna pozycja nie odpowiada tym kryteriom