opony do floty
Sezonowa przechowalnia opon dla flot aut osobowych

Sezonowa przechowalnia opon dla flot aut osobowych

jakie korzyści płyną z sezonowej przechowalni opon dla flot

Dwa razy do roku przychodzi czas, kiedy trzeba zająć się przekładką opon. Raczej nie jest to ulubione zadanie ani menedżerów flot ani samych użytkowników aut flotowych.

Co jednak dzieje się z oponami, które nie będą wykorzystywane przez jeden sezon? W przypadku małych i średniej wielkości flot osobowych i dostawczych, najczęściej ten problem spada na użytkownika auta flotowego. A on najczęściej przechowuje je… w swoim bagażniku.

W tym artykule dowiesz się:

  • Jak wygląda proces przyjęcia opon do sezonowej przechowalni opon w serwisie Euromaster?
  • Ze względu na jakie korzyści menedżerowie flot decydują się sezonować opony aut flotowych w przechowalniach Euromaster?

Sezonowa przechowalnia opon dla flot aut osobowych

Jak wygląda proces przyjęcia opon do sezonowej przechowalni opon w serwisie Euromaster?

Pojazd flotowy przyjeżdżający na sezonową zmianę opon do serwisu Euromaster ma sprawdzany stan ogumienia będącego na pojeździe. Ekspert weryfikuje, czy opony nie mają uszkodzeń mechanicznych np. przecięć, guzów, oraz mierzy wysokość bieżnika. Wyniki ekspertyzy przesyła do Centrali Euromaster, która uzupełnia dane w FMS lub po sezonie przesyła pełny raport do menedżera flot. Jeśli opony nadają się do użytkowania w kolejnym półroczu, wówczas trafiają do przechowalni. Jeśli nie – zostają zutylizowane.

Warunki przechowywania opon aut flotowych

Opony w sieci Euromaster są w ubezpieczonych magazynach z dala od substancji chemicznych np. olejów, mogących negatywnie wpłynąć na elastyczność gumy. Nie bez znaczenia jest również ułożenie opon w czasie przechowywania. W Euromaster głównie przechowujemy opony „na stojąco” ułożone na półkach specjalnych stojaków, jedna obok drugiej.

Łatwiejsze zarządzanie budżetem zakupowym na podstawie depozytów

Niektórzy menedżerowie flot nie mają pełnej wiedzy o stanie parku opon w swojej flocie. Widać to szczególnie, kiedy auta użytkowników nowego klienta przyjeżdżają na przekładkę z używanymi oponami. Wówczas okazuje się, że znakomita większość z przywiezionych opon dawno powinna być oddana do utylizacji.

Po sezonie przekładkowym, dzięki weryfikacji stanu opon przez Euromaster, menedżer floty ma dokładny obraz stanu parku opon. Na podstawie dostarczonych raportów, może zaplanować wydatki związane z zakupem nowych opon do floty. Może także zamówić opony w Euromaster, który współpracuje z wieloma producentami, tym samym zapewniając sobie dostępność opon w sezonie oraz zachowanie jednorodności parku opon.

Warto również podkreślić, że cena za przechowalnię opon przy podpisanym kontrakcie na obsługę aut flotowych jest mniejsza, w porównaniu do ceny jaką uzyskałby użytkownik, jako klient prywatny.

Kiedy auto flotowe zmienia użytkownika

Zdarza się, że auto należące do jednego użytkownika, trafia w ręce innego. Taka sytuacja sprawia, że trzeba też zająć się relokacją dodatkowego kompletu opon. Wystarczy tylko zorganizować kuriera…i pamiętać, gdzie te opony zostały składowane w czasie nieużytkowania. Sytuacja się dodatkowo komplikuje, jeśli znajdują się one u użytkownika, który nie pracuje już w firmie.

Przechowując opony w Euromaster dokładnie wiesz, w którym miejscu znajduje się depozyt. W razie potrzeby relokacji zlecasz to pracownikowi Euromaster lub, jeśli korzystasz z rozwiązania e-kalendarza Euromaster dla flot, może to zrobić sam użytkownik za pomocą dosłownie jednego kliknięcia.

Komfort dla Twojego pracownika i nie tylko…

Rynek pracy nieustannie się zmienia, ale firmy z profesjonalnie zarządzaną flotą cały czas poznaje się po tym, jak dbają o swoich pracowników. „Kulanie” opon przez przedstawiciela firmy farmaceutycznej, zwłaszcza jeśli jest on kobietą noszącą szpilki, słabo wpasowuje się w politykę tzw. employer brandingu. Tak samo jak zrzucanie na niego odpowiedzialności czy kosztów za przechowanie opon.

Inną kwestią jest też uczciwość pracowników. Znane są przypadki, kiedy to użytkownik auta flotowego przyjeżdża na wymianę np. z całkowicie zużytym kompletem letnich opona, które mimo tego samego rozmiaru i marki – nie są oponami należącymi do floty. Zostawiając opony w przechowalni Euromaster masz pewność, że w kolejnym sezonie na pojeździe zostaną zamontowane te same opony (spisujemy DOTy).

 

--------------------------------------------------------------

Szukasz przechowalni opon do floty?
Skontaktuj się z Fleet Business Manager Euromaster
Dominiką Żołnowską tel. 607414475

Chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie dla flot osobowych kliknij TUTAJ